Android 12/ 8.1 Handheld Terminal POS Printer 58mm Thermal Receipt Ticket BT Printing 3G/4G Network 2D Scanner NFC optional
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by Growl Services
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Warm Reminder: Please understand clearly before purchasing.
1. This device cannot be printed through a browser, it must be printed through an app.
2. NFC: As we don’t cooperate with banks worldwide, this machine doesn’t support payment.
3. Not compatible with the Tapxphone APP from Ukraine!!!
Feature
Model: GZPDA03
Color: dark gray
Configuration: 3G/4G Communication+Camera
CPU: Quad-Core 1.3GHz MT6580V/WA
RAM: 1GB/2GB
ROM: 8GB/16GB
2D Scanner: optional(add money)
NFC: optional (add money)
Printing: Therminal Paper Size 58*30mm
Operating System: Android 8.1/12
Primary Screen: 5.5 Inch, 1280*720 IPS Screen Capacitive Touchscreen
Communication Method: 3G (fits all kinds of networks)
Back Camera: 800W Downward Compatible
Battery: 7.4V, 5000mAh
Charging Interface: DC Charge, 12V 1.5A
Earphone Interface: 3.5mm Standard Earphones
OTG: Support
USB Interface: Micro USB2.0 * 1
Audio System: Built-in Speaker, Buzzer, Microphone
WiFi: 802.11b/g/n
GSM: GSM850/900/1800/1900
WCDMA: B1
Bluetooth: 4.0
Description
1. Intelligent POS terminal device, performs well as receipt printer, camera, supports WiFi, Bluetooth4.0.
2. Compact size and wireless design, easy to carry around and convenient to use; built-in 5200mAh rechargeable battery supports enduring working time.
3. Built-in thermal receipt printer uses 58*40mm paper slot, no need of print cartridges or ribbons for low operating cost, low noise, and high speed while printing.
4. This POS printer comes with Android 8.1/12 OS, smooth and stable operation, great for Android-based apps that need the function of printing.
5. User-friendly — smart POS terminal is very efficient in processing sales and suits for warehouse management and small businesses like cafeterias, boutiques, bookstores, etc.
Package List:
1 * PDA Printer
1 * Charger Adapter(EU/US Plug)
1 * User Manual (English&Chinese)









Additional information
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | For Commercial |
| After-sale Service | Shop's Three Guarantees |
| Voltage | 100-240V |
| Dot Matrix Printer Type | Ticket printers |
| Consumable Type | Thermal Paper |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Use | Thermal Printer |
| Battery Included | Yes |
| Signal Connection Type | None |
| Print Speed | 20ppm |
| Double-sided Printing | No |
| Supports Network Printing | Wired/Wireless |
| Paper Feed Mode | Manual |
| Max Paper Size | 58mm |
| Type | Thermal Printer |
| Interface Type | Bluetooth |
| Brand Name | GZQIANJI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| CPU: | Quad-core(1.3GHz) |
| RAM+ROM | RAM 1G/2G + ROM 8G/16G |
| Display: | 5.5 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Wireless: | WIFI/Bluetooth |
| Battery: | Built-in 7.4V/5000mAh |
| Print width | Embedded 58mm Thermal Bill Printer |
| New Color | Grey |
| OS | Android 8.1/12 |
| Model | terminal de sistema pos de mano movil |
| Network | 3G/4G |
You must be logged in to post a review.










































Reviews
There are no reviews yet.