Handheld POS Receipt Printer for Android 8.1 1D 2D QR Barcode Scanner PDA Terminal Support 3G WiFi Touchscreen 58mm Width
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by Growl Services
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Android 8.1 OS Mobile 58mm Receipt Printer
5.5″ Touch Screen PDA Printer Supports 3G WiFi BT4.0 USB OTG Bluetooth, Handheld POS Machine Terminal Printer
Features:
1. Intelligent payment terminal device, performs well asreceipt printer, camera, supports 3G, WiFi, BT4.0, 8GB NAND Flash.
2. Compact size and wireless design, easy to carry around and convenient to use; built-in 5000mAh rechargeable battery supports enduring working time.
3. Built-in pos receipt printer uses58*35mm printing paper, no need of print cartridges or ribbons for low operating cost, low noise and high speed while printing.
4. This PDA printer comes withAndroid 8.1 OS, smooth and stable operation, great for Android-based apps which need the function of printing or 1D scanning.
5. User-friendly — smart POS terminal is very efficient in processing sales and suits for warehouse management and small business like cafeteria, boutique, bookstore, etc.












Additional information
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | For Commercial |
| After-sale Service | Shop's Three Guarantees |
| Internal Memory | None |
| Voltage | 100-240V |
| Dot Matrix Printer Type | GM rolls dot matrix printer |
| Consumable Type | Thermal Paper |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Color Print Speed | No Support |
| Use | Thermal Printer |
| Battery Included | Yes |
| Signal Connection Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Print Speed | 4ppm |
| Double-sided Printing | No |
| Supports Network Printing | Wired |
| Paper Feed Mode | Manual |
| Max Paper Size | 58mm |
| Type | Thermal Printer |
| Interface Type | Bluetooth |
| Brand Name | INSTOFC |
| Origin | Mainland China |
You must be logged in to post a review.










































Reviews
There are no reviews yet.