Android 8.1/12 POS PDA with 2D Barcode Scanner NFC 58mm Receipt Printer Handheld Terminal Point Of Sale System All in One 4G64G
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by Growl Services
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Android 8.1/12 OS Mobile 58mm Receipt Printer
5.5″ Touch Screen PDA Printer Supports 3G/4G WiFi BT4.0 USB OTG Bluetooth, Handheld POS Machine Terminal Printer
Options:
Android 8.1-3G network-1G8G
Android 8.1-3G network-1G8G+NFC
Android 12-4G network-2G16G
Android 12-4G network-2G16G+NFC
Android 12-4G network-2G16G+NFC+2D Scanner
Android 12-4G Network-4G64G
Android 12-4G Network-4G64G+NFC
Android 12-4G Network-4G64G+NFC+2D Scanner
1. Intelligent payment terminal device, performs well asreceipt printer, camera, supports 3G, WiFi, BT4.0, 8GB NAND Flash.
2. Compact size and wireless design, easy to carry around and convenient to use; built-in 5000mAh rechargeable battery supports enduring working time.
3. Built-in pos receipt printer uses58*35mm printing paper, no need of print cartridges or ribbons for low operating cost, low noise and high speed while printing.
4. This PDA printer comes withAndroid 8.1/12 OS, smooth and stable operation, great for Android-based apps which need the function of printing or 1D scanning.
5. User-friendly — smart POS terminal is very efficient in processing sales and suits for warehouse management and small business like cafeteria, boutique, bookstore, etc.
Specification:
1. Model: GZPDA03
2. Color:Blue / Orange (optional)
3. Configuration: 3G Communication+Camera .
4. CPU: Quad-Core 1.3GHz MT6580V/WA
5.RAM: 1GB/2G/4G
6.ROM: 8GB/16G/64G
7. Operating System: Android 8.1/12
8. Primary Screen:5.5 Inch, 1280*720 IPS Screen Capacitive Touchscreen
9. Communication Method: 3G (fits all kinds of networks)
10. Back Camera: 800W Downward Compatible
11. Battery:7.4V, 5000mAh















Additional information
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Application | For Commercial |
| After-sale Service | Shop's Three Guarantees |
| Internal Memory | None |
| Size | 21.5 * 8.6 * 5.3cm |
| Voltage | 100-240V |
| Dot Matrix Printer Type | GM rolls dot matrix printer |
| Consumable Type | Thermal Paper |
| Max. Resolution | 203dpi |
| Black Print Speed | Max 80mm/s |
| Use | Thermal Printer |
| Battery Included | Yes |
| Signal Connection Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Print Speed | 4ppm |
| Double-sided Printing | No |
| Supports Network Printing | Wired |
| Paper Feed Mode | manual |
| Max Paper Size | 58mm |
| Type | Thermal Printer |
| Interface Type | Bluetooth |
| Brand Name | KMZONE |
| KMZONE Model | GZPDA03 |
| Origin | Mainland China |
| Model Name: | Touch Screen Android 8.1/12 PDA GZPDA03 |
| CPU | Quad-core(1.3GHz) |
| RAM ROM | 1G8G/2G16G/4G64G |
| Display | 5.5 Inch IPS Capacitive touch screen |
| Wireless | WIFI/Bluetooth/3G/4G |
| Battery | Built-in 7.4V/5000mAh |
| Print width | Embedded 58mm Thermal Receipt Printer |
You must be logged in to post a review.










































Reviews
There are no reviews yet.