PHIXERO 1TB External SSD 550MB/S Portable Solid State Drive Storage 128GB 256GB 512GB 2TB USB 3.2 Gen2 PSSD for Tablets Laptops
$78.00
In Stock
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by Growl Services
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description










Additional information
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Max Sequential Write | 450MB/s |
| Max Sequential Read | 550MB/s |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Interface Type | mSATA |
| Plug Type | Universal |
| Model Number | P5PLUS |
| Compatible Brand/Model | PC, Laptop |
| Brand Name | PHIXERO |
| Origin | Mainland China |
| Item | Portable SSD, pssd |
| Output | Type C |
| Data cable | 2 in 1 cable |
| Warranty | 3 Years |
| Support Systems | Windows / Linux / Mac OS / Android / iPhone15 and Above |
You must be logged in to post a review.










































Reviews
There are no reviews yet.